04 июня 2019

Творець Роттердам+ хоче очолити «потоки» на ринку електроенергії

Реформа ринку електроенергії в Україні передбачає створення юридичної особи, яка забезпечує функціонування ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку та організацію купівлі-продажу електричної енергії на цих ринках. Ця компанія мала б інформацію про обсяги та ціни укладених угод, забезпечити конкурентність процесу та рівні умови участі, що могло би підвищити прозорість ринку. З одного боку, функція такого органу є досить звичайною, але під впливом "правильного" керівника, така організація може стати кнутом для тих виробників та споживачів, які не захочуть виконувати драконівські забаганки керівництва. 

Керівником ДП «Оператор ринку» з максимальною долею вірогідності називають Володимира Євдокимова, який до цього працював радником віце-прем’єр-міністра Володимира Кістіона. До роботи радником, Володимир Євдокимов старанно працював в Координаційному Центрі по реформуванню ринку електроенергії, який очолює Гройсман та Кістіон. Він працював настільки ефективно та наполегливо, що повністю завалив роботу Центру. Був пан Євдокимов і членом НКРЕКП за часів головування там Дмитра Вовка, до того працював першим заступником директора ДП «Енергоринок».

Саме Володимира Євдокимова під час його членства в НКРЕКП називають основним ініціатором запровадження скандальної формули з ціноутворення на електроенергію «Роттердам+», адже саме Євдокімов курував напрямок електроенергії в НКРЕКП. За інформацією наших джерел, саме пан Євдокимов поставив власноруч підпис під рішенням про запровадження славнозвісної формули на українське вугілля "Роттердам+", не дивлячись на масовий супротив депутатів Верховної Ради України.

У неформальних бесідах Володимира Євдокимов називають людиною Миколи Мартиненко, який в якості народного депутата очолював комітет Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу. Результатом головування пана Мартиненко став гучний корупційний скандал через який він позбувся депутатського мандата, але й досі впливає на кадрові рішення на своїй, як він вважає, вотчині.

Чим так зобов'язані пани Гройсман та Кістіон пану Мартиненку, що призначають саме його людей на ключові ділянки для реформування ринку можливо треба щось «розпиляти»? 

0 comments:

Отправить комментарий