08 мая 2020

Гроші мої, проблеми – ваші: Мільярдер Кіріл просить інших допомагати єпархіям РПЦ


У Росії склалася цікава ситуація: скрутне становище єпархій РПЦ, викликане коронавірусом, не є приводом для скасування будівництва нових храмів в Росії. Моспатріарх Кіріл просить уряд знизити «комуналку», а багатіїв – ділитися статками з парафіями. Одночасно отримуючи мільярди з держбюджету та від підприємницької діяльності.

Робота на будівельних майданчиках нових храмів Москви може початися вже 12 травня, повідомив куратор програми будівництва храмів столиці, депутат Держдуми Владімір Рєсін. «З огляду на рішення мера Москви з 12 травня відновити всі будівельні роботи, є реальна можливість надолужити затримку», – сказав Рєсін.

У той самий час Московський патріарх Кіріл (Гундяєв) закликав заможних прихожан не скупитися на пожертви – РПЦ дуже сильно страждає в цей час і батюшки знаходяться під серйозною загрозою схуднення.

Ще початку квітня очільник РПЦ звернувся до прем’єр-міністра Росії Міхаіла Мішустіна з проханням відстрочити комунальні платежі для парафій через зниження пожертвувань на тлі поширення коронавірусу.

А раніше голова Синодального відділу із взаємин Церкви з суспільством і ЗМІ РПЦ Владімір Лєгойда говорив, що РПЦ перебуває в складній ситуації через зниження потоку прихожан і пожертвувань. За його словами, священики та їхні родини живуть на кошти, які жертвують на підтримку приходу. Загальноцерковний бюджет теж складається з пожертвувань, відзначав він.

Що цікаво – Гундяєв навіть не порушує питання про свою допомогу своїм же єпархіям. Його гроші – це його гроші. На що він готовий, так це керувати безкоштовними працівниками: «Патріах зазначив, що намагається, перебуваючи в ізоляції, по можливості коригувати зусилля наших волонтерів в їх по-справжньому подвижницькому служінні». Тобто навіть їм платити він не буде.

А між тим РПЦ отримує дохід від інвестицій в імпорт іномарок, будівництво, ресторанний і готельний бізнес, в оптову та роздрібну торгівлю, сільське господарство і виробництво продуктів харчування, а також банківський сектор. У РПЦ ще є доходи завдяки інвестиціям в будівництво елітного житла і бізнес-центрів, а також від використання в комерційних цілях нерухомості. Московський патріархат також отримує десятки мільярдів з бюджету «світської» держави.

Тобто жити немає за що, платити «комуналку» немає за що, а будувати нові храми в Москві і допомагати Італії є за що. Як, наприклад, заява Московського патріарха Кіріла про те, що РПЦ надала гуманітарну допомогу регіону Апулія в Італії. Допомогу, як зазначається, затвердив і президент РФ Владімір Путін.

Як зазначають користувачі в соціальних мережах: «краще б патріарх Кіріл так завзято допомагав росіянам, а не просив уряд скасувати комунальні платежі для парафій РПЦ».

Але така поведінка Кіріла цілковито вписується в «лінію партії», а надто господаря Кремля Путіна: головне – імідж та пропаганда за кордоном. А свої люди можуть дужче затягнути паски, це їм не вперше.
Джерело: duhovnyfront.com.ua

0 comments:

Отправить комментарий